Publikováno 14. 9. 2018
NHL Švédská legenda

A je konec: Hvězda NHL oznámila, že dál hrát nebude, už to nejde!

Henrik Zetterberg
Zdroj: Profimedia

Je mu 37 let, ale hokej by na té nejvyšší úrovni mohl ještě pár sezon hrát. Henrik Zetterberg ale musí skončit a to kvůli zdraví. Hvězdný Švéd přitom měl platnou smlouvu v Detroitu ještě na tři roky.

Nejdřív se zdálo, že Henrik Zetterberg vynechá úvod letošní sezony, ale nakonec ji vynechá celou a co hůř, další starty už do svých statistik nikdy nezapíše. Podle zámořských novinářů ukončil legendární útočník kariéru.

 

 

Patnáct nezapomenutelných sezon strávil v Detroitu Red Wings, který vedl šest let jako kapitán. Jenže dál už to nešlo. "Nebyl jsem schopný trénovat a nemůžu hrát zápasy NHL bez toho, aniž bych byl dobře připravený, obzvláště v mém věku," nechal se před časem slyšet Zetterberg, který měl problémy se zády.

 

Odchovanec Timrå IK odehrál v NHL 1082 zápasů, dal 337 gólů a na 623 branek asistoval. Vedle nejslavnější hokejové soutěže světa působil Zetterberg také ve Švédsku a Švýcarsku.

 

Henrik Zetterberg je členem Triple Gold Clubu – vyhrál Stanley Cup, stal se mistrem světa i olympijským vítězem. Vedle toho má doma z mistrovství i olympiády stříbro a ze světového šampionátu i dva bronzy.

lju TN.cz