Publikováno 1. 10. 2017
Hokej Česká extraliga

9.kolo: Souboj bratrů Kubalíků, Brno v čele, Pardubice na dně!

Dominik Kubalík a Tomáš Kubalík

Kompletní 9. kolo české nejvyšší soutěže nabídlo hned několik zajímavých duelů. V utkání mezi Plzní a Jihlavou proti sobě poprvé v kariéře stáli bratři Kubalíkové, na severu Čech bylo k vidění podkrušnohorské derby mezi Litvínovem a Chomutovem, ale hokejoví fanoušci také sledovali, jak si povedou trápící se Pardubice. Ty nestačily na Liberec a jsou na dně tabulky.

Plzeň vs. Jihlava, Kubalík vs. Kubalík

Dominik Kubalík a Tomáš Kubalík, bratři, kteří dnes poprvé nastoupili proti sobě. Ten jeden stál na straně rodné Plzně, ten druhý bojoval za Jihlavu. "Bojím se toho. Možná padne puk na led a nebudu ho znát, možná o tom budu přemýšlet. Nikdy jsme proti sobě nehráli. Máma z toho nebude nadšená, bude chtít, abychom oba dali gól," řekl před zápasem pro MF Dnes Dominik, mladší z bratrů.

Dvaadvacetiletý Dominik Kubalík se v zápase proti bratrovi zapsal mezi střelce. Ve druhé minutě druhé třetiny vyrovnával na 1:1. Zápas nakonec došel až do prodloužení, ve kterém se pohádka, na jejímž konci nebyl Tomáš Kubalík, jakožto vítězný střelec a následovník svého bratra, nekonala. Vyhrála totiž Plzeň, za kterou rozhodl obránce Moravčík.

Podkrušnohorské derby Litvínov vs. Chomutov

25 kilometrů dělí od sebe Chomutov a Litvínov, co se týče vzdálenosti, co se týče tabulky, tak jsou oba týmy každý na jiném konci. Piráti, kteří chemiky dnes porazili 3:2, jsou druzí, litvínovským hokejistům patří průběžné předposlední místo.

Podkrušnohorské derby si nenechalo ujít 5825 diváků, kteří vytvářeli na Zimním stadionu Ivana Hlinky skvělou atmosféru. Chomutov využil dvě přesilové hry hned v první třetině a ujal se vedení. První branku dal Grman, druhou Poletín. Ještě před první přestávkou snižoval Jakub Černý.

Michal Poletín však ve druhé dvacetiminutovce vstřelil svůj druhý gól v utkání a Piráti odskočili zase o dvě branky. Litvínovu se podařilo znovu snížit a to zásluhou Františka Lukeše. Za stavu 3:2 pro Chomutov zápas po základní hrací době i skončil.

Brno ve vedení, Pardubice klesly na dně tabulky

Hokejisté Komety Brno počtvrté za sebou naplno bodovali, když porazili Vítkovice 5:1. Tři body za dvě branky a jednu asistenci si připsal útočník Martin Zaťovič. Kometa si ve vzájemných zápasech vylepšila neúspěšnou bilanci, neboť v minulém ročníku ani v jednom ze čtyř zápasů Vítkovice neporazila. Díky této výhře se navíc dostala do čela tabulky.

To na dně tabulky jsou Pardubice, které překvapení v Liberci neudělaly. Na ledě Tygrů prohrálo Dynamo 1:4.