Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 2. 8. 2017
úctyhodné veteráni

81 let starý fotbalista zastíněn: Hokej hraje stařík, kterému je 95!

Dickie Borthwick a Mark Sertich
Zdroj: youtube/ Profimedia.cz
Dickie Borthwick a Mark Sertich

O 81 let starém fotbalistovi Dickiem Borthwickovi jsme vám psali. V úctyhodném věku dál válí, i když je už nezpůsobilý na hraní v kategorii starých pánů. Jenže tento zachovalý Angličan má silnou konkurenci. V Americe totiž ještě stále hraje hokej Mark Sertich, který oslavil už 95. narozeniny.

Věnovat se celoživotně sportu je vzácné. Ať už sportujete rekreačně, nebo jste profesionál, musíte mít štěstí na to, abyste zůstali zdraví. Potom hraje velkou roli věk, který také mnohé postupně limituje. Někdo ve stáří nemůže ani chodit, natož sportovat.

 


V Anglii si však můžete prohlédnout doslova sportovní skvost. Tím je 81 let starý fotbalista Dickie Borthwick. Poslední roky působil v kategorii starých pánů, kde se jim zdá už příliš starý. A lék na dlouhověkost? Pije čaj a jí ovesnou kaši.
 


Jenže tenhle prošedivělý borec má svého velkého konkurenta. Tím je 95 let starý Mark Sertich, který trápí o mnoho let mladší soupeře mezi mantinely - v americké Minnesotě hraje lední hokej. Ke všemu doma pravidelně cvičí a jeho pružnost by mu mohli mnozí závidět.

 

 

"V mém věku je hokej skvělý způsob, jak být v kontaktu s mladšími lidmi. To je pro staršího člověka velmi důležité," vysvětlovat Sertich zámořským médiím to, co ho k hokeji v jeho věku tak moc motivuje.

lju TN.cz