Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 5. 12. 2017
video jen tak pro radost

25 tisíc plyšáků pro děti! Fanoušci zasypali led samými medvědy

Medvědi na zápase Hershey Bears
Zdroj: facebook
Medvědi na zápase Hershey Bears

Některé rekordy nemají ze sportovního hlediska takový význam, přesto zahřejí u srdce. Fanoušci hokejového týmu Hershey Bears v zápase AHL proti Wilkes-Barre/Scranton Penguins vhodili na kluziště naráz přes dvacet pět tisíc plyšáků, čímž ustanovili nový rekord v historii svého klubu a navíc pomohli dobré věci.

Událost proběhla v rámci severoamerické tradice nazývané Teddy Bear Toss. Diváci vybraných hokejových zápasů jsou podněcováni přinést na stadion plyšové mazlíčky a ti jsou dále předáni dětem v nemocnicích či dětských domovech.


Absolutní rekord v rámci kampaně nepadl, ten zůstal i nadále v držení fandů Calgary Hitmen, kteří v roce 2015 shromáždili přes 28 tisíc hraček, i celkový součet 25 017 je úctyhodným. Loni jich v Hershey přitom nasbírali o téměř pět tisíc méně.


Fanoušci museli počkat na vhodný moment do poloviny zápasu. V čase 33:27 vstřelil branku Liam O'Brien a pak už led zaplavili medvídci. Není překvapením, že po takové smršti museli na led uklízeči a chvíli trvalo, než se mohlo v zápase pokračovat.

 

 

Rozjaření hráči domácího Hershey Bears se po konci utkání s chlupatými kamarády fotili a mazlili. Jejich radost byla o to větší, že v utkání nižší severoamerické ligy nakonec dokázali Wilkes-Barre/Scranton Penguins porazit po prodloužení 4:3.
 

ram TN.cz