Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 18.1. 2018 08:35
Motosport Rallye Dakar

11. etapu zvládl nejlépe Kolomý. Šoltys ještě nedorazil do cíle!

Zdroj: Nova Sport

Slavný Dakar má za sebou 11. etapu, druhou na argentiské půdě. Nejlépe ji z Čechů zvládl Martin Kolomý. Dlouho pořadí kamiónů dokonce vedl, ale nakonec dojel čtvrtý. Jeho týmový kolega Martin Šoltys zatím do cíle nedorazil.

"Ve druhé půli střelilo jedno kolo, pak druhé kolo, muselo se to jít měnit a tak jsme nabrali nějakou ztrátu, ale myslím, že to nebude taková hrůza," říkal po dojetí Martin Kolomý. Hrůza to opravdu nebyla, Kolomý dojel čtvrtý a na vítězného Bělorusa Vjazoviče ztratil jen 30 minut. Celkově už dvanáctý.

 

 

Zbylí dva Češi mezi kamiony se v 11. etapě spíš trápili. Macík dojel jedenáctý a průběžně je šestý. Kolomého týmový Kolega Martin Šoltys zatím nedorazil do cíle vůbec. Do čela kamionů se nově posunul Argentinec Federico Villagra.

 

Asi nejvíc se ale lepí v Argentině smůla na paty Martinu Prokopovi. Co etapa, to problém. Včera ho zradil alternátor, tentokrát jel celou dobu bez spojky. Pak ještě dvakrát zapadl v dunách. Vyprostit ho museli až sami diváci. Nakonec dojel osmnáctý a celkově drží pořád osmou příčku. Ve vedení je Španěl Carlos Sainz.

 

 

Šanci dojet už ale nemají mezi motorkáři dva češi. Kvůli zlomené klíční kosti se na startu neobjevila Gabriela Novotná a v nemocnici skončil se zraněním i nejlepší z našich Milan Engel.

lju TN.cz